Kompresory spalinowe

Kompresory spalinowe używane są ludziom już od dawna, w wielu branżach są one w codziennym zastosowaniu. Duże firmy zawsze posiadają ich w nadwyżce, gdyż obecnie większość hal produkcyjnych potrzebuje do funkcjonowania sprężarek. Lecz w momencie otwierania nowej firmy zakup na starcie nowego sprzętu może wiązać się z dość dużym wydatkiem. Gdzie nabywać kompresory spalinowe, żeby nie stracić na nie fortuny?

Zobacz również: atmos chrast

Żeby zaopatrzyć swoją pierwszą fabrykę w sprężarki najlepszej jakości nie musimy właściwie ich kupować, wystarczy wykorzystać opcję leasingu. Biznesmeni mogą go uzyskać głównie u producenta kompresorów, operują oni nie jedynie nowymi maszynami, ale także używanymi. Oczywiście cena dzierżawy pojedynczej sprężarki uzależniona jest od kondycji, wieku a także możliwości maszyny. Producent zawiera z nami umowę na czas określony, w tym czasie jesteśmy zobowiązani do comiesięcznego wpłacania odpowiedniej sumy abonamentu, w zamian za perspektywę korzystania z kompresorów w swojej fabryce. Po upływie umowy możemy kompresory spalinowe odkupić albo tez zrezygnować z wynajmu. Kolejną, ciekawą alternatywą jest nabycie urządzenia z odzysku. Wiąże się to jednak z niebezpieczeństwem zakupu trefnego towaru, chociaż cena może być niezwykle dogodna. Powinniśmy używane kompresory kupować u sprawdzonego sprzedawcy, przykładowo dużej firmy, która regularnie wymienia urządzenia na lepszy model. Takie używane kompresory spalinowe powinny nam służyć jeszcze parę lat, trzeba tylko przestrzegać odpowiedniej konserwacji sprzętu. 

Wysokiej jakości kompresory do zastosowania przemysłowego są raczej kosztownymi urządzeniami. Początkujący przedsiębiorca może nabyć je w niższej cenie, decydując się na używane egzemplarze. Można także wydzierżawić nowy kompresor bezpośrednio u producenta.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *