Projekt instalacji gazu

Obecnie w naszym kraju znacznie więcej osób porywa się na zakup własnościowego mieszkania. Mimo, że przeważnie na ten cel będzie potrzebny kredyt hipoteczny, większość osób chce go zaciągnąć. Deweloperzy budują coraz to nowe osiedla, lecz ogromną popularnością nadal cieszą się przedwojenne kamienice. Co jednak zrobić, kiedy wymarzone lokum ogrzewane jest wciąż piecami kaflowymi?

Zainwestuj w gaz!

Kiedy z końcem dziewiętnastego wieku powstawały budynki mieszkalne, zazwyczaj montowano w nich piece, które ogrzewały poszczególne pomieszczenia. Jednak obecnie znacznie częściej są one usuwane i wykorzystywane jest centralne ocieplanie. Oczywiście tego rodzaju inwestycja będzie odstraszać na początku, lecz wbrew pozorom projekt instalacji gazu nie będzie wielkim wydatkiem. Z uwagi na pokaźne zanieczyszczenie powietrza na kontynencie, Unia przeznaczyła dostatecznej wielkości budżet, jaki ma pomóc ludziom w zmianie trybu ogrzewania. Nabywając lokum w kamienicy możemy otrzymać bardzo dużą pomoc na wdrożenie ogrzewania gazowego, fragment z otrzymanej kwoty nie podlega zwrotowi. W rozróżnieniu od metrażu koszt inwestycji będzie różny. Jednak każdy musi liczyć się z opłatami rzędu przynajmniej 5 000 złotych. W metropoliach borykających się z dużymi skażeniami, jak Kraków, gminy gwarantują nawet 70% finansowanie tego typu inwestycji. Na starcie jednak niezbędny jest projekt instalacji gazu, jaki przedłożymy do odpowiedniego urzędu. Sporządzi go dla nas firma, której zlecimy następnie montaż ogrzewania. 

Przedwojenne kamienice na pewno mają w sobie mnóstwo uroku, lecz przeważnie przed zamieszkaniem w tego typu miejscu musimy zainwestować dużą sumę w remont. Na starcie należy zainstalować ogrzewanie gazowe, które będzie tańsze, wygodniejsze i znacznie bardziej ekologiczne niż opalanie w piecu kaflowym. 

Sprawdź także: projekty instalacji sanitarnych