SimCity niezwykłość rozrywki

Wszyscy, którzy są fanami przeróżnego rodzaju gier komputerowych z całą pewnością odpowiednio wiedzą, na czym polega gra „The Sims”. Jakim sposobem się okazuje, ta popularna już gra jest znana na całym świecie, chociaż jak przyznaje sam jej twórca, w pierwszej chwili wcale nie miał takiego założenia. Pierwotnie albowiem gra miała być oprogramowaniem sprzyjającym do projektowania, a poszczególni Simowie mieli tworzyć modele do obrazowania ludzi. Dzisiaj gra „The Sims” jest grą znaną oraz cenioną, wydawaną przez jednostkę gospodarczą Maxis. Jeżeli mielibyśmy zaliczyć ją do jakiegoś jednego rodzaju gier komputerowych, byłoby to skomplikowane, skutkiem tego, że gra ta wielokrotnie uznawana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Pierwsza część tej kultowej gry pozostała opublikowana w 2000 roku, a do tego czasu wydano ją w ponad szesnastu milionach kopii.

Co przyciągające, gra ta nigdy tak ściśle mówiąc nie miała jasno oraz dokładnie zdefiniowanego celu. Gracz ma do sfinalizowania wiele zadań, rozpocząwszy od konstruowania mieszkania aż po kierowanie życiem pojedynczych Simów. Zajęcie to bywa niezmiernie wciągające z powodu wielu możliwości, jakie daje gra. Nie skłamiemy też, jeżeli dodamy, że gra ta tak w gruncie rzeczy może ciągnąć się w nieskończoność. Do najważniejszych zadań każdego gracza należy przede wszystkim wydawanie poleceń skonstruowanym przez siebie postaciom (osobiście możemy nadawać im imiona, wybierać odcień skóry czy odcień włosów). Ważne jest w takim razie to, by każdy Sim miał czas zarówno na pracę, jak i na wypoczynek czy na jedzenie pojedynczych pokarmów. Jeżeli gracz notorycznie będzie zapominał o najistotniejszych działaniach, w owym czasie postacie zachorują, po czym umrą. W tym momencie gra się kończy, jednakże bezsprzecznie jesteśmy w stanie wprowadzić do gry zupełnie nowych Simów, po raz kolejny przez siebie stworzonych.

Gra „The Sims”, jak oraz jej następne części zdają się bić wszelkie rekordy popularności, a zawdzięczają to przede wszystkim gigantycznemu gronie odbiorców, do jakich gra jest dedykowana. Nie jest ona bowiem tylko oraz wyłącznie grą typowo żeńską czy typowo męską. Grać mogą w nią przedstawiciele obojga płci oraz na pewno wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „The Sims” jest w głównej mierze dwu i trójwymiarowa grafika, która czyni grę niezmiernie atrakcyjną i wciągającą. Wszelkie konstruowane przez graczy postacie są w związku z tym trójwymiarowymi obiektami – wypróbuj także SimCity BuildIt Cheats.

Theme niekończącej się gry był do tej pory stosowany w nielicznych grach komputerowych (między innymi w grze Harvest Moon), ale żadna seria uprzednio nie zdobyła tak kolosalnej popularności. „The Sims” jest więc pierwszą częścią serii, jaka odniosła fenomenalny powodzenie na kompletnym rynku gier komputerowych.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *