Malarstwo jest sztuką

Bodajże każdy z nas jest pewien o tym, że malarstwo zalicza się do sztuki. Niemniej jednak co jesteśmy w stanie powiedzieć o jego technikach. Jakkolwiek jest wiele technik malarskich, z jakimi może się zaznajomić każdy z nas. Każdy, kto chce posiadać styczność z jakąś technologią, z malarstwem, to musi rozpocząć od podłoży. Warto zacząć od szkicowania, wobec tego ołówek staje się jego pierwszym przyrządem, nad jaką ma obowiązek popracować. Później opanować tworzenie portretów, cieni oraz wielu innych rzeczy wzniesie nas na wyższy poziom tej techniki malarskiej, w związku z tym po pewnym czasie jesteśmy w stanie rozpocząć się następna technika malarską. Chodzi tu o malowanie pędzlem, przy wsparciu farb. 

Na których farbach malować? Uczmy się malować na farbkach akrylowych, jakie posiadają kapitalne pokrycie na płótnie. Urozmaicajmy wcześniejsze projekty dowolnymi farbami, a także malujmy coś oryginalnego. Czytajmy dużo książek na ten temat, ab zapoznać odczucia innych malarzy. Co dzięki temu zyskamy? Będziemy także myśleć jak artysta. Tak w następstwie tego należałoby zapoznawać się z takimi kluczowymi technikami malarstwa, dopiero w następnej kolejności możemy pomyśleć o zapoznaniu się z dodatkowymi. Jeśli w taki sposób będziemy podchodzić do malowania, to z pewnością wszystko nam prawidłowo pójdzie.

Malarstwo na szerszą miarę

Malarstwo obecnie nie oznacza jedynie styczność z pędzlem i farbami, jak to tradycyjnie się przyjmuje. Dziś malarstwo ma niezmiernie wielką ilość technik malarskich, które powstały i bezustannie powstają. Jest ich niesłychanie dużo. Niemniej jednak malarz, który chce dokumentnie posiadać styczność z tą formą sztuki, to musi poznać te techniki, prześledzić je i nauczyć się je wykorzystywać. Ważne jest to, abyśmy dążyli do poznania szerszego aspektu własnych zainteresowań. 

Co wstępuje w skład malarstwa? 

rysowanie węglem

nakreślanie

malowanie farbami na różnych płótnach

technika decoupage

Chcąc być należycie przygotowanym do malowania musimy wybrać się do sklepu plastycznego. Co w nim wynajdziemy? Obszerną ilość urządzeń oraz narzędzi do malowania, inaczej różnorodne pędzle, płótna, papier, przedmioty, na jakich moglibyśmy malować. Należy się skupić się na tych wielu technologiach malarskich, może któraś zaciekawi nas wybitnie i będziemy się w niej kształcić. Ale żeby tak było, to musimy się z nimi zapoznać, nie poprzestać tylko na malowaniu pędzlem z farbami. Wypada rozwijać nasze umiejętności, które być może w przyszłości uzna galeria sztuki.

Styczność ze sztuką

Ze sztuką może posiadać kontakt każdy z nas. Na przykład jeden może zaintrygować się fotografią, natomiast inny malarstwem. Wskutek tego warto pamiętać o tym, że jeśli intrygujemy się którąś z tych dyscyplin, to trzeba również postarać się ukazywać innym własne zdjęcia lub obrazy. Chodzi tu choćby o wystawy. Te wystawy są w stanie dotyczyć fotografii lub też malowania. Czy nie mógłbyś zrobić jakąś pracę, jaką zauważą wszyscy w szkole? Zostanie ona powieszona na gazetkach lub w specjalnej gablocie. Jeżeli mamy takie umiejętności do fotografowania czy też malowania, to nauczyciele zapewne pomogą nam zaaranżować wystawę.