Wyjazd na wschód od Polski – Ukraina

Jeszcze do niedawna Polacy odjeżdżali przede wszystkim na Zachód, nie jedynie do pracy, lecz też w celach turystycznych. Teraz coraz to więcej osób obiera kierunek wschodni, ponieważ Wschód wrócił ostatecznie do łask. Ten czarujący region to optymalne miejsce na zresetowanie się oraz nabranie sił. Na wschodzie organizowane są także Wycieczki dla Firm Rzeszów. Rzecz jasna najentuzjastyczniej na wschód jeżdżą osoby, które cokolwiek wiedzą o tym regionie i ubóstwiają klimat miejsc wschodnich. Najczęstszym punktem i celem wycieczek z Polski jest Ukraina. Wycieczki na Ukrainę to już niemalże powszedniość każdego przewodnika turystycznego po wschodniej witrynie internetowej Polski. Ukraina zachwyca swoją malowniczością, paletą barw, rozkoszną kuchnią oraz nadzwyczaj, ale to bardzo niskimi cenami. Wielu Polaków z rozkoszą wyjeżdża na wycieczki do Lwowa, albowiem to obowiązkowy punkt takiej podróży.
Co roku jeżdżą tam tysiące – co trzeba wiedzieć wybierając się na Wschód?

• Na Ukrainę wjedziemy z paszportem, nie zapominajmy, że Ukraina nie jest częścią Unii Europejskiej, w związku z tym na przejściu granicznym zostaniemy spytani o paszport, trzeba być na to przygotowanym.
• Na przejściach granicznych z Ukrainą stoi się na granicy niezwykle długo, niekiedy nawet kilkanaście godzin. Wynika to z obszernego ruchu przemytniczego nad którym próbują zapanować oraz Polska, oraz Ukrainy.
• Najszybsza i najtańsza jest wycieczka na Ukrainę z Rzeszowa ze względu na bliskość obydwu punktów podróży.

Czy na Ukrainie mówią po polsku? Rzecz jasna, że tak, a jeśli spotkamy kogoś, kto nie mówi, a my jesteśmy na bakier z ukraińskim, to bez obaw. Po ukraińsku można się dogadać z kimś nawet bez znajomości języka, wynika to z przynależności oraz polskiego, oraz ukraińskiego do rodziny języków słowiańskich. Co poniektóre słowa są bardzo pokrewne, wystarczy ich tylko przyzwoicie używać.
Najogromniejszą i najpiękniejszą atrakcją Ukrainy jest Lwów. Każdego roku wycieczki do Lwowa to atrakcja, z której korzysta wielu turystów. Lwów to zabytki, imponująca kuchni i wiele inspiracji dla codziennego życia.

 

Sprawdź także: wycieczki na Ukrainę

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *