The Sims – niezwykłość gry

Wszyscy,którzy są wielbicielamiróżnego rodzaju gier komputerowych z całą pewnościądobrze wiedzą, na czym polega gra „The Sims”. W jaki sposób się okazuje, ta atrakcyjnajuż gra jest znana na całym świecie, chociaż jak przyznaje sam jej twórca, w pierwszej chwili pod żadnym pozorem nie miał takiego założenia. Pierwotniebo gra miała być oprogramowaniemsłużącym do projektowania, a poszczególni Simowie mieli tworzyć modele do obrazowania ludzi.

Dzisiajgra „The Sims” jest grą kultową i cenioną,wydawaną przez jednostkę gospodarczą Maxis. Jeżelimielibyśmy zaliczyć ją do jakiegoś jednego typu gier komputerowych, byłoby to trudne,dlatego, że gra ta niejednokrotnie dopuszczana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Pierwsza część tejpopularnej gry zostaławydana w 2000 roku, a do tego czasu zbyto jąw ponad szesnastu milionach kopii.

Co interesujące, gra taprzenigdy tak w samej rzeczy nie miała jasno i dokładniezdefiniowanego celu. Gracz ma do sfinalizowania wielezadań, rozpocząwszy od budowy domu aż po kierowanie życiem pojedynczych Simów. Zajęcie to bywaniesłychanie wciągające z powodu wielu możliwości, jakie zapewnia gra. Nie skłamiemy też, jeśli dodamy, że gra ta takw zasadzie może ciągnąć się w nieskończoność. Do najistotniejszych zadań każdego gracza należy w głównej mierze wydawanie poleceństworzonym przez siebie postaciom(samodzielnie jesteśmy w stanie nadawać im imiona,wybierać kolor skóry czy odcień włosów). Istotnejest wobec tego to,aby każdy Sim miał czas również na pracę, jak oraz naodpoczynek czy na jedzenieposzczególnych pokarmów.

Jeżeli gracz notorycznie będzie zapominał o najistotniejszychdziałaniach, wtedy postacie zachorują, po czym umrą. W tym momencie gra się kończy,jednak oczywiściejesteśmy w stanie wprowadzić do grycałkowicieoryginalnych Simów, jeszcze raz przez siebiewykreowanych.Gra „The Sims”, jak oraz jej następne częścizdają się bić wszystkie rekordy popularności, a zawdzięczają toprzede wszystkim gigantycznemu gronie odbiorców, do których gra jest adresowana. Nie jest onabo tylko oraz wyłącznie grą typowo żeńską czytypowo męską. Grać mogą w nią przedstawiciele obojga płcioraz na pewno wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „TheSims” jest przede wszystkim dwu oraz trójwymiarowa grafika, jaka czyni grębardzoatrakcyjną i wciągającą. Wszelkiekreowane przez graczy postacie są wnastępstwie tego trójwymiarowymiobiektami – przetestuj również SimCityBuildIt Hack.

Szablon niekończącej się grykomputerowej był do tej pory wykorzystywany wnielicznych grach komputerowych (pomiędzy innymi w grze Harvest Moon),ale żadna seria uprzednio nie zdobyła takdużej popularności. „The Sims”jest w takim razie pierwszączęścią serii, jaka odniosła nadzwyczajnypowodzenie na całym rynku gier komputerowych.

Tags:

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *